Kas ma valin kunstiajaloo?

Semestri lõpp on lausa käega katsutav. Kuigi tegelikult peaks selleks vist lugema aega, kui eksamid ka kõik tehtud (ja läbitud), aga mina loen semestri lõpuks siiski kuupäeva kui enam kooli sellel aastal minema ei pea. Ehket 20. detsember kui mul on selle aasta viimane eksam.

Mugavalt jätsin pooled jaanuarikuusse, sest mul ei ole vähimatki motivatsiooni õppida ühekski eksamiks, mida saaks tegelikult edasi lükata. See annab mulle rohkem aega keskenduda veel mõnele teisele ainele ning sama moodi ka fotograafiale. Hunnikus "eelpilte" on vaja klientidele üle anda veel enne kahte nädalat.

Olen nüüd mitu nädalat vaaginud, mis valida enda kõrvalerialaks. Kuigi algselt olid jutud, et enne 2. aasta algust seda ei pea tegema, ei ole selline variant minu maailmas küll võimalik. Kes nüüd EAP keelt räägib, siis kohustuslikke aineid on mul vaid 15 EAP jagu, mis annab mulle tegelikult 1. aasta lõpuks täpselt sellise punktisumma kokku, et ma saan jätkata tasuta kohal ka järgmisel aastal... aga võttes nüüd vaid 15 EAP'd, pean ma mingil muul semestril neid vähemalt 10 EAP jagu veel juurde tegema lisaks tavalisele 30'le (sellel semestril tegin korralikult üle keskmise).

Hakkasin siis tutvuma kõrvalerialadega ning mu nime KARJUS vaid kunstiajalugu. Ma ei oska seda muudmoodi seletada kui, et mulle meeldib kunst :D Mitte miski ei kõnetanud mind nii nagu see. Ka õppeained tunduvad põnevad... ja siis jõudis aeg realistlikult mõelda. Hing võib küll ühte tahta, aga mõistus tahab inglise keelt. Mul ei ole lihtsalt loogiline võtta aine, millest ma ei tea tegelt ööd ega mütsi, arvestades palju ma tegelikult sellel semestril O. haiguste tõttu puudusin.

Seega hetkeseisuga ootan veel mõne aine toimumisaegasid, kuid küllaltki kindlalt valin ikkagi kõrvalerialaks inglise keele, et keskenduda peamiselt siiski vaid saksa keelsetele ainetele (loogiline lause, ma tean... aga ma läksin saksa keelt õppima, kõik muu on kõrvaline :D).

Muud elu ei oska ma siin blogis enam küll vist kommenteerida.

4 comments:

 1. Ma olen kunstiajalugu õppinud ja see oli parim valik üldse, nii põnev ja kasulik ja...ühesõnaga, soovitan täiega kunstiajalugu!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oeh, ära ütle nii :( Ma olen juba otsuse teinud, et inglise keel on mõistlikum. Ma tõesti ei kujuta ette, kuidas kunstiajaloos järge pean kui ma peaksin puuduma nüüd sama palju kui puudusin esimesel semestril.

   Kustuta
 2. Ära ole mõistlik!! Kui juba selle hulluse tee ette võtsid ja kooli läksid, tee siis juba nii, et selg märg! 😉

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega ma olengi suht meelestatud sellele, et no kui puudun, siis puudun ja olen nii kaua kuniks nad leiavad, et aitab ja kao :D

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused